Blog > Komentarze do wpisu
10 urodziny jednego z najpopularniejszych systemów CMS

27 maja 2003 roku została udostępniona pierwsza oficjalna wersja WordPressa. Dwa dni temu obchodziliśmy 10 urodziny tego fantastycznego projektu, którego zainteresowanie na pewno przerosło oczekiwania twórców.

Kto by pomyślał 10 lat temu, że system ten w 2013 roku będzie tłumaczony na kilkadziesiąt języków i będą na nim budowane światowe serwisy informacyjne czy też serwisy gwiazd telewizji.

Jest to jak każdy z nas doskonale wie jeden z najpopularniejszych, o ile nie najpopularniejszy, system zarządzania treścią (CMS), rozpowszechniany jest na licencji GNU i dostępny bezpłatnie!

Aktualna wersja WordPressa (3.5.1) w momencie pisania tego artykułu została pobrana 21,463,704 razy! Tak, to nie pomyłka :), 21,5 mln pobrań nowej wersji, która jest dostępna od stycznia 2013 roku.

Przejrzysty interfejs, prostota instalacji, częste aktualizacje w których poprawiane są błędy dotyczące bezpieczeństwa oraz unowocześniany jest wygląd samego CMSa i oczywiście co równie ważne bezpłatna dostępność, to tylko niektóre z zalet WordPressa, które sprawiają, że system ten ceniony jest przez setki milionów ludzi na całym świecie.

Więcej informacji i ciekawostek związanych z urodzinami WordPressa znajdziecie na stronie wp10.wordpress.net

Przykłady witryn zbudowanych w oparciu o Wordpressa:

1. https://men.gov.pl/

2. http://www.twojamuszyna.pl/

3. http://www.twojakrynica.pl/

 

środa, 29 maja 2013, fajnyrafik

Polecane wpisy