Blog > Komentarze do wpisu
Zmiany w algorytmie Google

Wpis ten miał być umieszczony na blogu już kilka dni temu ale niestety administracja blox.pl z niewiadomych mi do dzisiaj przyczyn zablokowała bloga. Na szczęście po wielu prośbach z mojej strony blog został odblokowany, oczywiście bez żadnych wyjaśnień :(.

logo googleOd 21 kwietnia 2015 Google wprowadziło zmiany w algorytmie swojej mobilnej wyszukiwarki. Od teraz w ustalaniu rankingu promowane są strony przystosowane do urządzeń mobilnych. Serwisy, które nie są dostosowane do urządzeń mobilnych takich jak smartfony czy tablety będą pokazywały się niżej w wynikach mobilnych wyszukiwania.

Google dostrzegło w  końcu ogromny wzrost urządzeń mobilnych za pomocą których łączymy się z Internetem, stąd taka a nie inna zmiana. Zaskakujące jest to, że koncern ten poinformował o tej zmianie na długo przed tym zanim ją wprowadził, co jest naprawdę sporą niespodzianką dla wszystkich. Google informowało wprawdzie wszystkich o wielu zmianach w algorytmie wyszukiwarki ale już po fakcie, nie pamiętam by kiedykolwiek oznajmiali cokolwiek przed wprowadzeniem zmian :).

Jak sprawdzić czy nasza strona przystosowana jest do urządzeń mobilnych?

Jeżeli Wasz serwis dodany jest do Narzędzi dla Webmasterów, otrzymacie stosowny komunikat o nieprzystosowaniu strony do urządzeń mobilnych. Zawsze również możecie poddać swoją witrynę testowi na specjalnie do tego przystosowanej stronie - www.google.com/webmasters/tools/mobile-friendly/

piątek, 01 maja 2015, fajnyrafik

Polecane wpisy

Komentarze
2018/10/25 17:45:56
Google zmieniło teraz swoją politykę dość wyraźnie. Bardzo często ostrzega lub daje znaki, że będą wprowadzone zmiany zarówno w google adwords jak i w algorytmach tak aby każdy miał czas się na to przygotować :)